فناورینرم‌افزارویژه

با بهترین برنامه‌های ضبط خودکار مکالمه برای اندروید آشنا شوید

در این لیست، هم نسخه‌های پولی را معرفی کردیم، هم نسخه‌های رایگان!

در آموزش امروز قصد داریم بهترین برنامه ضبط مکالمه اندروید را معرفی کنیم. در این لیست، 9 اپلیکیشن با قابلیت ضبط خودکار مکالمه در گوشی که نیمی از آنها پولی و نیمی از آنها رایگان هستند، معرفی شده‌اند تا متناسب با نیاز خود بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه، با آلومگ و لیست بهترین نرم افزار ضبط مکالمه اتوماتیک دوطرفه همراه باشید.

ضبط صدا، یکی از پیچیده‌ترین مسائل در زمینه فناوری محسوب می‌شود و فاکتورها زیادی در تعیین این سختی دخیل هستند. در حال حاضر، خود گوگل هم در مورد افزودن پشتیبانی از این قابلیت به سیستم عامل اندروید، با چالش‌های فراوانی روبه‌رو است؛ بعضا قوانین کشور هم می‌توانند روی این مسئله اثرگذار باشند. به عنوان مثال، ضبط تماس‌های تلفنی در برخی از ایالت‌های آمریکا یا برخی کشورهای دنیا، غیر قانونی است.

خوشبختانه، گوگل با عرضه اندروید 11، کمی در این زمینه عقب‌نشینی کرده و ضبط خودکار مکالمه در گوشی را امکان‌پذیر کرده است. در نتیجه، کاربران بعد از نصب نرم‌افزار مورد نظر، فقط باید دسترسی‌های لازم را برای آن در نظر بگیرند.

پیش از آنکه بهترین برنامه ضبط مکالمه دوطرفه خودکار برای اندروید را معرفی کنیم، ابتدا نگاهی به چالش‌های پیش روی توسعه این اپلیکیشن‌ها خواهیم داشت.

چرا ضبط خودکار مکالمه در گوشی انقدر سخت است؟

اگر تصور می‌کنید ساخت نرم افزار ضبط مکالمه اتوماتیک کار ساده‌ای است، در اشتباهید! برای افرادی که هیچ اطلاعی ندارند، باید بگوییم که گوگل این ویژگی را در اندروید 9 و 10 غیر فعال کرده است و افرادی که دارای موبایل مجهز به این نسخه‌ها هستند و می‌خواهند مکالمه‌های خود را ضبط کنند، کار بسیار دشواری را پیش روی خود خواهند داشت.

اگرچه حالا اندروید 11، ضبط دوطرفه مکالمه را بر روی موبایل امکان‌پذیر کرده است، اما حالا خود تولیدکنندگان هم محدودیت‌های مختلفی را برای مناطق مختلف در نظر گرفته‌اند؛ این یعنی تمام گوشی‌های مجهز به اندروید 11 توانایی ضبط مکالمه‌های تلفنی را ندارند. در آن سو، برخی سازندگان مانند سامسونگ هم این قابلیت را به صورت پیش‌فرض به موبایل خود اضافه کرده‌اند؛ اما خریداران محصولات این شرکت در آمریکا قادر به استفاده از آن نیستند.

به صورت خلاصه، سه متغیر برای محدود کردن توانایی گوشی در ضبط مکالمه ها وجود دارد:

 • نسخه سیستم عامل که ممکن است این قابلیت روی آن غیر فعال شده باشد
 • منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنند و ممکن است ضبط مکالمه غیر قانونی باشد
 • عدم دسترسی به فایل‌های روت گوشی برای دور زدن محدودیت‌های بالا

اگر می‌خواهید بهترین نرم افزار ضبط مکالمه اتوماتیک اندروید را معرفی کنیم، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بهترین برنامه ضبط مکالمه هوشمند و دوطرفه

در این لیست، 9 اپلیکیشن ضبط مکالمه معرفی شده است که در ادامه، به صورت جداگانه در مورد آنها صحبت کرده و لینک دانلود آنها را نیز در اختیار شما قرار می‌دهیم.

بهتر است خودتان نرم‌افزارهایی که در این لیست معرفی کرده‌ایم را به‌ترتیب روی موبایل خود نصب کرده و بهترین گزینه را پیدا کنید چرا که برند و نسخه سیستم عامل هر گوشی با دیگری متفاوت است. توجه داشته باشید که نسخه‌های پولی همیشه عملکرد بهتری دارند؛ برای دانلود این برنامه‌ها کافی‌ست نام آنها را در گوگل به صورت فارسی سرچ کنید.

Automatic Call Recorder by Appliquato

برنامه Automatic Call Recorder by Appliquato

قیمت: رایگان (نسخه پولی: 6.99 دلار)

لیست بهترین برنامه ضبط مکالمه دوطرفه آندروید را با معرفی Automatic Call Recorder آغاز می‌کنیم؛ اپلیکیشنی که توسط Appliqato توسعه یافته و یکی از محبوب‌ترین‌ها در میان کاربران است. این برنامه در کنار ضبط خودکار مکالمه تلفنی، ابزارهای مفید دیگری را هم در اختیار شما قرار می‌دهد که بسیار کاربردی هستند. برای مثال، شما می‌توانید از دراپ‌باکس و گوگل‌درایو برای بکاپ گرفتن از مکالمه‌های ضبط‌شده خود استفاده کرده یا عملیات ضبط صدا را فقط به برخی از مخاطبان محدود کنید.

خبر خوب این است که این برنامه با نسخه‌های جدیدتر اندروید هم سازگاری دارد، اما برای عملکرد درست باید مجوزهای لازم را به آن بدهید. اگر از نسخه‌های قدیمی اندروید استفاده می‌کنید و راهی برای ضبط مکاللمه شما از طریق خود گوشی وجود ندارد، این برنامه قادر به ضبط صدا از طریق اسپیکر گوشی نیز خواهد بود؛ این ویژگی شاید چندان مفید نباشد، اما در مواقع خاص می‌تواند بهتر از هیچ باشد!

Automatic Call Recorder by RSA : بهترین برنامه ضبط مکالمه برای اندروید 9

برنامه Automatic Call Recorder by RSA

قیمت: رایگان (نسخه پولی: 5.49 دلار)

در فروشگاه گوگل، اپلیکیشن دیگری با همین نام یعنی Automatic Call Recorder نیز وجود دارد که توسط گروه RSA توسعه پیدا کرده و در نوع خود می‌تواند بهترین برنامه ضبط مکالمه هوشمند اندروید باشد؛ کاربران می‌توانند مکالمه‌های ضبط‌شده را روی کارت حافظه خود ذخیره کرده و در هر زمان، به آنها گوش کنند. کار کردن با این برنامه هم بسیار ساده است و احتمالا مشکلی در تنظیم آن نخواهید داشت. البته ما در برخی قسمت‌ها برای تنظیم برنامه به مشکل خوردیم، به همین جهت بهتر است خودتان هم آن را امتحان کنید. به عقیده ما، این برنامه روی گوشی‌های قدیمی‌تری که از اندروید 9 بهره می‌برند، عملکرد بهتری خواهد داشت.

Boldbeast Call Recorder

برنامه Boldbeast Call Recorder

قیمت: رایگان (نسخه پولی: 9.99 دلار)

Boldbeast Call Recorder از آن دست نرم افزارهای ضبط مکالمه اتوماتیک در سیستم عامل اندروید است که یا عملکردی بسیار خوب روی موبایل شما خواهد داشت یا اصلا کار نخواهد کرد! فارغ از این مسئله، خود برنامه با ریزبینی‌های فراوان توسعه یافته است؛ مثلا در صورت نیاز، کاربران می‌توانند یک کلید میانبر را برای ضبط مکالمات تعیین کنند. کاربران همچنین در صورت نیاز می‌توانند از برنامه Boldbeast Call Recorder برای ضبط صدای خودشان استفاده کنند.

این نرم افزار ضبط مکالمه های تلفنی از تقریبا تمام گوشی‌ها با اندروید 5.0 تا 12 پشتیبانی می‌کند. البته برای استفاده در اندروید 9.0، حتما گوشی شما باید روت شده باشد و در اندروید 10 هم لازم است چند دقیقه‌ای را برای فعال کردن برخی تنظیمات صرف کنید.

Call Recorder by SMSROBOT : برنامه‌ای عالی برای ضبط خودکار مکالمه در گوشی دوطرفه

برنامه Call Recorder by SMSROBOT

قیمت: رایگان (نسخه پولی: 3.49 دلار)

اگر می‌خواهید بهترین برنامه ضبط مکالمه را که محبوبیت زیادی هم میان کاربران دارد، به شما معرفی کنیم، بهتر است همین حالا سراغ نرم افزار Call Recorder گروه SMSROBOT بروید.

این برنامه، رابط کاربری خوبی داشته و به‌نسبت، خیلی هم خوب عمل می‌کند. شما با نصب این برنامه روی موبایل خود قادر به ضبط مکالمه دو طرفه و خودکار در گوشی های اندرویدی بوده و اگر مایل به ضبط تمام تماس‌ها نیستید، می‌توانید عملیات ضبط را به فقط لیستی مخصوص، محدود کنید. نرم افزار Call Recorder همچنین از کارت‌های میکرو SD نیز پشتیبانی کرده و دست کاربران برای تنظیم بسیاری از قابلیت‌های آن مانند کیفیت صدا، باز خواهد بود.

همانند برخی دیگر از مواردی که در این لیست معرفی کردیم، اپلیکیشن پیش رو می‌تواند عملکردی عالی داشته باشد یا بسته به شما، تلفن هوشمندتان و نسخه اندرویدی که استفاده می‌کند، اصلا کار نکند!

Cube ACR : بهترین برنامه ضبط مکالمه از دیدگاه کاربران

برنامه Cube ACR - بهترین برنامه ضبط مکالمه

قیمت: رایگان (نسخه پولی: 1.99 دلار برای سه ماه)

از دیدگاه بسیاری از افراد، نرم افزار Cube ACR، بهترین برنامه با قابلیت ضبط خودکار مکالمه در گوشی است. این اپلیکیشن، شهرت زیادی میان کاربران دارد و دائما هم به‌روزرسانی می‌شود. به علاوه، کاربران می‌توانند روی سازگاری آن با سرویس‌های VoIP از جمله واتس اپ، فیسبوک مسنجر، اسلک و … حسابی ویژه باز کنند.

نرم افزار ضبط مکالمه اتوماتیک Cube ACR با قابلیت‌های خوبی مانند پشتیبانی از کارت حافظه، امکان آپلود فایل‌های روی فضای ابری و همچنین مکانیسمی مخصوص برای مخفی کردن مکالمه‌های ضبط‌شده به دست کاربران می‌رسد. این برنامه روی اندروید 10 هم کار می‌کند، ولی همانند Boldbeast Call Recorder که بالاتر معرفی کردیم، نیازمند فرآیندی پیچیده در راه‌اندازی برای این نسخه از اندروید خواهد بود.

Google Dialer

برنامه Google Dialer

قیمت: رایگان

یکی از اقدامات بسیار خوب اخیر گوگل، اضافه کردن دوباره قابلیت ضبط خودکار مکالمه در گوشی در اپلیکیشن Dialer بود. راه‌اندازی این سرویس اصلا سخت نیست، اما واقعا نمی‌توان آن را روی تمام تلفن‌های هوشمند یا در همه مناطق پیدا کرد.

عملکرد این نرم افزار به اندازه‌ای خوب هست که بتواند عنوان ضبط خودکار مکالمه در گوشی اندرویدی را در این لیست به دوش بکشد.

استفاده از اپلیکیشن های ضبط صدا مانند Smart Voice Recorder

برنامه Smart Voice Recorder

قیمت: رایگان + نسخه پولی

بعضی از اپلیکیشن‌های ضبط صدا، امکان ضبط خودکار مکالمه در گوشی را هم دارند؛ این برنامه‌ها معمولا با اسپیکر موبایل شما کار می‌کنند، ولی برخی مانند Smart Voice Recorder می‌توانند از تماس‌های تلفنی به عنوان منبعی برای ضبط صدا استفاده کنند. البته، برای کار کردن این ویژگی، لازم است گوشی هم توانایی ضبط مکالمه‌ها را داشته باشد و همین مسئله، از محدودیت‌هایی است که در طول کار با آنها مواجه خواهیم شد.

برنامه‌های ضبط صدا البته فواید دیگری هم دارند و از آنها می‌توان برای ضبط هر چیز دیگری جز تماس تلفنی استفاده کرد. به هر صورت، برنامه‌ای که در این بخش معرفی کرده‌ایم می‌تواند از بهترین برنامه ضبط مکالمه دوطرفه آندروید باشد.

استفاده از اپلیکیشن های شماره گیر مانند Drupe

برنامه Drupe

قیمت: رایگان + نسخه پولی

در این میان، برخی از برنامه‌های شماره‌گیر (dialer) هم می‌توانند نقش یک نرم افزار ضبط مکالمه و تماس اتوماتیک را در موبایل شما ایفا کنند؛ Drupe مثالی عالی در این زمینه است که فارغ از شماره‌گیر، امکانات بسیار جذاب دیگری را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مثلا این برنامه می‌تواند اپلیکیشن‌هایی مانند واتس اپ، فیسبوک مسنجر و گوگل دو را با دفترچه تلفن شما ادغام کرده و به ضبط دوطرفه و خودکار مکالمه، کمک بسزایی کند.

باز هم یادآوری می‌کنیم که این برنامه‌ها معمولا محدودیت‌های زیادی دارند و اگر خود موبایل شما توانایی ضبط مکالمه را نداشته باشد، هیچ کمکی به شما نخواهند کرد.

استفاده از اپلیکیشن های ضبط خودکار مکالمه خود گوشی ها مانند Samsung Phone

برنامه Samsung Phone

قیمت: رایگان

در بسیاری از موارد که کاربران به دنبال بهترین برنامه ضبط مکالمه هوشمند دوطرفه و اتوماتیک هستند، فراموش می‌کنند که چنین برنامه‌هایی به صورت پیش‌فرض در گوشی اندرویدی آنها گنجانده شده است. البته، چنین چیزی روی تمام موبایل‌های بازار نیست، اما در برخی محصولات می‌توان آنها را پیدا کرد و واقعیت هم این است که بعضا همین برنامه‌ها، عملکردی بهتر از نرم‌افزارهای شخص ثالث دارند. اپلیکیشن Phone سامسونگ، بهترین برنامه ضبط مکالمه دوطرفه سامسونگ محسوب می‌شود و می‌تواند در ضبط تماس‌های تلفنی، همراهی عالی برای شما باشد.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم بهترین برنامه ضبط مکالمه خودکار و دوطرفه در اندروید را معرفی کنیم. واقعیت این است که تعداد نرم افزارهایی که توانایی ضبط خودکار مکالمه در گوشی را دارند، واقعا زیاد است و کاربران برای اینکه بهترین گزینه را پیدا کنند، شاید مجبور به نصب و امتحان تعداد زیادی از آنها شوند. همچنین فارغ از برند، افرادی که به دنبال بهترین برنامه ضبط مکالمه شیائومی یا برندهای دیگر هستند، باید زمان زیادی را صرف این کار کنند.

اگر نرم افزار ضبط مکالمه و تماس اتوماتیک دیگری را می‌شناسید که عملکردی بهتر دارد و می‌تواند در لیست بهترین برنامه ضبط مکالمه دوطرفه آندروید قرار بگیرد، حتما در بخش نظرات اعلام کنید تا به این لیست اضافه کنیم.

Android Authority

محمد قاسمی

بعد از تجربه راه‌اندازی آلوتاپ، تصمیم گرفتم تا سراغ علاقه همیشگی خودم یعنی دنیای فناوری برم و مفتخرم به عنوان موسس و سردبیر آلومگ، قلمم رو پیشکش علاقه‌مندان تکنولوژی و دنیای فناوری کنم.

نوشته‌های مشابه

‫7 دیدگاه ها

 1. گوشی من اندروید 12 موتورولا حدود 50تا اپ نصب کردم ولی هیچ کدوم کار نمیکنه

  1. سلام
   ضبط مکالمات را چینی ها رواج دادن حتی تغییر صدا هم بود من گوشی هایی داشتم براحتی و کیفیت عالی صدا را عوض میکردن . ایران هم روی گوشی های جی ال ایکس نصب کرد مدت زیادی چین تولید نمیکنه از اندروید ۸ به پایین جواب میده .بعضی سایتها چرند نوشتن که تو تنظینات سامسونگ ضبط خودکار هست

 2. سلام.روزتون عالی. برای سامسونگ A53 برنامه با کارکرد عالی برای ضبط مکالمان دو طرفه چی پیشنهاد میدین؟بلشدت نیاز دارم. ممنون

 3. دوستانی که شیائومی دارن اصلا خودتون رو عذاب ندید ضبط تماس تو این گوشی ها کار نمیکنه هرکاری هم کنید فایده نداره فقط در گوشی های اندروید ۵یا۶بهترین کارای رو دارند دلیلش هم اینه که سیستم گوشی ضد این برنامه هاست و صدای طرف مقابل رو اصلا ضبط نمیکنه اگه اشتباه میکنم و کسی تونسته جواب بگیره بیاد بگه

  1. گوشی شیائومی بعضباش خودکار ضبط میکنن البته مدل قدیم مثل ردمی مت خودم دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(