آموزشفناورینرم‌افزارویژه

آموزش کامل استفاده هم‌زمان از چند اکانت اینستاگرام در یک گوشی

نصب دو اینستاگرام یا نصب اینستاگرام دوم همان چیزی است که ممکن است شما چه برای راه اندازی یک کسب‌وکار و چه به دلیل علاقه شخصی خود به سراغش بروید! با پیشرفته‌تر شدن تکنولوژی و آپدیت این اپلیکیشن‌ها، مدیریت چندین حساب اینستاگرام به طور همزمان آسان‌تر از همیشه شده است.

در گذشته، برای اینکه بتوانید به حساب دیگری وارد شوید، مجبور بودید به طور کامل از یک حساب اینستاگرام خارج شوید. اما امروزه اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا بدون خروج از اکانتی، بین سایز اکانت‌ها جابه‌جا شوید.

در این مقاله، وبسایت آلومگ روش‌های نصب اینستاگرام دوم برای اندروید و البته نصب اینستاگرام دوم در آیفون را برای شما آماده کرده، پس برای یافتن پاسخ سوالات خود تا آخر با همراه باشید.

داشتن دو اینستا در یک گوشی

خیلی از افراد وقتی در گوگل به دنبال نحوه نصب دو اینستاگرام در یک گوشی هستند، منظور آنها واقعا همین عبارت است؛ یعنی چگونگی نصب و دانلود اینستاگرام دوم! اما دسته‌ای دیگر نیز هستند که منظورشان کمی متفاوت‌تر است، در حقیقت آنها به دنبال نحوه داشتن چند اکانت اینستاگرام در یک گوشی هستند!

تفاوت این دو موضوع در این است که برای اولی باید یک اپلیکیشن دیگر نصب کرد و برای مورد دوم فقط کافیست در همان اپلیکیشن با استفاده از آپشن جدیدی که اینستاگرام ارائه داده، اکانت های دوم و سومی ساخت!

در این مقاله ما هم برای دسته اول و هم دسته دوم راه حل‌هایی را ارائه می‌دهیم.

دانلود اینستاگرام دوم

شیوه انجام این کار بسیار ساده است:

 1. ابتدا (dual instagram (OGInstagram را دانلود کنید، البته مطمئن شوید که منابع ناشناس خود را با کلیک بر روی تنظیمات، امنیت و سپس منابع ناشناخته، فعال کرده‌اید.
 2. اکنون OGInstagram را در تلفن همراه خود نصب کنید.
 3. با استفاده از این اپ می‌توانید یک اینستاگرام دوم بر روی گوشی همراه خود داشته باشید.

این اپلیکیشن کاملاً مشابه اینستاگرام است و ما می‌توانید اکانت خود را از طریق ایمیل، شماره تلفن و یا فیسبوک بسازید.

خرید انواع قاب موبایل

برای نصب اینستاگرام دوم در آیفون نیز بهتر است با سرچ در اپ استور یکی از برنامه‌های کلونر را انتخاب کنیم، اپ اینستاگرام خود را کلون کرده و پیج دومی بسازید!

آیا میتوان در اینستاگرام دو کاربر را داشته باشیم؟

بله! با توجه به مرکز راهنمایی اینستاگرام، شما حتی می‌توانید حداکثر پنج اکانت مختلف اینستاگرام داشته باشید که بدون خروج از سیستم می‌توانید بین آنها جابجا شوید. (این به این معنی نیست که نمی‌توانید بیش از پنج پروفایل داشته باشید، اما پس از رسیدن به این حد، باید از سیستم خارج شوید و دوباره وارد شوید تا به پروفایل‌های اضافی دسترسی داشته باشید.)

همچنین ذکر این نکته ضروری است که این گزینه فقط برای آیفون و اندروید با به‌روزرسانی 7.15 (موجود در اپ استور و فروشگاه Google Play) در دسترس است. بنابراین اگر نمی‌توانید اکانت دیگری اضافه کنید، ممکن است نیاز به آپدیت اپلیکیشن اینستاگرام داشته باشید.

ایجاد و مدیریت چندین اکانت در اینستاگرام

اکنون که اصول اولیه در خصوص نصب دو اینستاگرام را پوشش داده‌ایم، زمان آن رسیده است که به تمام روش‌های مختلف برای ایجاد و مدیریت چندین اکانت در اینستاگرام بپردازیم. در بخش زیر، تمام دستورالعمل‌هایی را که برای ایجاد نمایه‌های جدید نیاز دارید، به همراه پاسخ‌هایی به برخی از سوالات مهم در مورد داشتن چندین اکانت پیدا خواهید کرد.

چگونه یک اکانت اینستاگرام جدید بسازیم

قبل از این که درباره به اشتراک گذاشتن نحوه مدیریت چندین حساب صحبت کنیم، بیایید با اصول اولیه شروع کنیم: یعنی ایجاد یک حساب اینستاگرام. در این باره، شما چه اولین حساب خود را بسازید و چه سومین حساب، باید قوانین یکسانی را رعایت کنید.

دو راه برای ایجاد یک حساب کاربری و نصب دو اینستاگرام وجود دارد: 1. از طریق خود برنامه اینستاگرام در آیفونیا اندروید، 2. از طریق نسخه وب. در زیر دستورالعمل ایجاد یک حساب کاربری اینستاگرام در آیفون برای شما آورده شده:

 1. برنامه اینستاگرام خود را باز کنید.
 2. روی عکس نمایه خود در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.
 3. نام حساب خود را انتخاب کنید.
 4. افزودن اکانت را انتخاب کنید.
 5. سپس روی ایجاد اکانت جدید ضربه بزنید.
 6. یک نام کاربری و رمز عبور ایجاد کنید و مشخصات پروفایل خود را پر کنید.
 7. Next را فشار دهید.

حال اگر می‌خواهید یک حساب اینستاگرام از طریق دسکتاپ خود ایجاد کنید، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

 1. مرورگر دسکتاپ خود را باز کنید.
 2. به www.instagram.com بروید.
 3. اگر قبلاً یک حساب کاربری اینستاگرام دارید، از آن خارج شوید.
 4. روی Sign Up کلیک کنید.
 5. آدرس ایمیل خود را وارد کنید
 6. یک نام کاربری و رمز عبور ایجاد کنید و مشخصات پروفایل خود را پر کنید.
 7. حال گزینه انجام شد را فشار دهید.
 8. با استفاده از هر یک از این گزینه ها، یک حساب کاربری جدید در اینستاگرام برای شما ایجاد می‌شود.

نصب دو اینستاگرام برای اندروید

هنگامی که طبق دستورالعمل‌های بخش قبلی یک حساب جدید به برنامه خود اضافه می‌کنید، حساب به طور خودکار در برنامه شما اضافه می‌شود. به این ترتیب، می توانید به راحتی بین آنها جابجا شوید.

با این حال، اگر نیاز به چند اینستاگرام همزمان دارید، دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه اینستاگرام خود را باز کنید.
 2. عکس پروفایل خود را در سمت راست پایین صفحه فشار دهید.
 3. سه خط افقی در سمت راست بالای صفحه را فشار دهید.
 4. تنظیمات را انتخاب کنید.
 5. به پایین صفحه بروید و افزودن حساب را انتخاب کنید.
 6. ورود به اکانت موجود را انتخاب کنید.
 7. اطلاعات اکانت خود را نوشته و وارد حساب شوید.

توجه داشته باشید که پس از اضافه کردن یک حساب کاربری جدید به برنامه اینستاگرام، اعلان‌هایی از تمام پروفایل‌هایی که اضافه کرده‌اید دریافت خواهید کرد، مگر اینکه به صورت دستی اعلان‌های خود را خاموش کنید. بنابراین اگر نمی‌خواهید تلفنتان تمام روز با پیام‌ها و لایک‌ها منفجر شود، ممکن است ایده خوبی باشد که حساب ثانویه خود را در حالت بی‌صدا قرار دهید.

نصب اینستاگرام دوم در آیفون

برای نصب دو اینستاگرام در آیفون نیز باید مراحل مشابه مراحل بالا را طی کنید. در حقیقت امکان اتصال دو اکانت اینستاگرام موجود در آیفون نیز وجود دارد. با این حال، اگر در حال حاضر اکانت اینستاگرام ندارید، باید ابتدا یک حساب جدید ایجاد کنید و سپس مراحل زیر را طی کنید:

 1. برنامه اینستاگرام را باز کنید و روی دایره‌ای که عکس پروفایل خود، در پایین و سمت راست صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید.
  نصب اینستاگرام دوم در آیفون
 2. روی نام حساب در بالای صفحه ضربه بزنید.
  نصب دو اینستاگرام در آیفون
 3. حال روی افزودن حساب ضربه بزنید.
  نصب دو اینستاگرام در آیفون
 4. سپس گزینه ایجاد حساب جدید را انتخاب کنید.
  ساختن اکانت دوم اینستاگرام در آیفون
 5. یک نام کاربری برای اکانت اینستاگرام جدید خود ایجاد کنید، سپس روی Next ضربه بزنید. نام کاربری شما باید منحصر به فرد باشد، در غیر این صورت، اینستاگرام به شما اعلام میکند که این اسم قبلاً توسط شخص دیگری استفاده شده است و باید نام کاربری دیگری ایجاد کنید.
  ساختن نام کاربری
 6. یک رمز عبور ایجاد کنید و روی Next ضربه بزنید.
 7. در مرحله بعد می توانید ثبت نام را تکمیل کنید و یا اینکه تلفن یا ایمیل جدید اضافه کنید. اگر Complete Sign Up را انتخاب کنید، اطلاعات ایمیل و شماره تلفن حساب قبلی شما استفاده خواهد شد. توصیه می‌کنیم که اصلاً این کار را انجام ندهید، زیرا می‌تواند شما را برای همیشه در حساب دیگرتان قفل کند، یعنی اگر  اتفاقی برای یکی از آنها افتاد، دیگری هم دچار همان مورد میشود. پس انتخاب افزودن تلفن یا ایمیل جدید روش امن‌تری است.
  تکمیل ثبت نام در اینستاگرام
 8. ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید. روی Next ضربه بزنید.
  نصب دو اینستاگرام در آیفون
 9. شما یک کد تایید را از طریق ایمیل یا پیام متنی دریافت خواهید کرد. آن را تایپ کنید و سپس روی Next ضربه بزنید.
  ساختن پسوورد
 10. از شما خواسته می شود که به فیس بوک متصل شوید. می‌توانید بعداً نیز این دو اکانت را باهم سینک کنید.
  رد کردن فیسبوک
 11. در مرحله بعد، از شما خواسته می‌شود که مخاطبین خود را جستجو کنید تا با دوستان خود در اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. در این مرحله نیز می‌توانید روی گزینه skip ضربه بزنید.
  پیدا کردن مخاطبین
 12. در مرحله بعد، گزینه افزودن عکس را خواهید داشت که هم می‌توانید آن را اضافه کنید و هم رد کنید!
  اضافه کردن پروفایل

حال شما به صفحه پیدا کردن افراد هدایت می‌شوید. در اینجا می‌توانید دوستان خود را در فیس بوک پیدا کنید یا لیست مخاطبین خود را به اینستاگرام متصل کنید. همچنین لیستی از اکانت های محبوب اینستاگرام را برای دنبال کردن مشاهده خواهید کرد. در حال حاضر می‌توانید روی Next ضربه بزنید. برای آخرین بار از شما خواسته می‌شود افرادی را برای دنبال کردن پیدا کنید. می‌توانید برای یافتن مخاطبین روی Allow Access یا روی Not Now ضربه بزنید.

حساب شما اکنون آماده تنظیم بر اساس تنظیمات برگزیده شما است.

چگونه وارد حساب دوم اینستاگرام شویم؟

در اینجا نحوه جابجایی بین چندین حساب اینستاگرام در صورت نصب دو اینستاگرام یا بیشتر، آمده است:

 • برنامه اینستاگرام خود را باز کنید.
 • پروفایل خود را در سمت راست پایین صفحه فشار دهید.
 • نام کاربری خود را در بالای صفحه فشار دهید.
 • اکانتی را که می خواهید به آن جابجا شوید انتخاب کنید تا کار به اتمام رسد.

یعنی شما پس از اینکه اکانت جدیدی را به برنامه اضافه کردید، می‌توانید هر زمان که بخواهید به آن وارد شوید

نحوه حذف اکانت دوم اینستاگرام

درست است که نصب دو اینستاگرام می‌تواند در مواردی ضروری و باب میل باشد اما خب قرار هم نیست که همه اکانت های اینستاگرام برای همیشه دوام بیاورند. بنابراین اگر متوجه شدید که نیاز به حذف یک حساب اینستاگرام از برنامه خود دارید، فقط با دنبال کردن چند مرحله ساده می‌توانید این کار را انجام دهید:

 1. برنامه اینستاگرام خود را باز کنید.
 2. پروفایل خود را در سمت راست پایین صفحه فشار دهید.
 3. روی سه خط افقی در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.
 4. تنظیمات را انتخاب کنید.
 5. به پایین صفحه بروید و Login Info را انتخاب کنید.
 6. علامت آبی را در کنار اکانتی که می‌خواهید حذف کنید انتخاب کنید.

این مراحل، همان اکانت انتخابی شما را فقط از اینستاگرامتان پاک میکند، یعنی با این روش دیلیت اکانت یا حذف موقت اتفاق نمی‌افتد.

سوالات متداول (FAQ)

مشکلات داشتن دو اکانت در اینستاگرام چیست؟

یکی از مشکلات رایج نصب دو اینستاگرام این است که طبیعتاً مجبور می‌شوید تایم زیادی را صرف این برنامه کنید و مدام در هر دو یا چند اکانت خود فعال باشید. از طرفی ممکن است فرد گیج شود و پستی را به اشتباه در یکی از اکانت هایی که نباید، به شاتراک گذارد.

در حقیقت داشتن چند اکانت اینستاگرام و مشکلات آن، بیشتر مربوط به خود شخص میشود و نمی‌توان گفت حتماً اشخاصی که دو اکانت اینستاگرام دارند، مشکلات یکسانی هم دارند. به علاوه، از نظر فنی نیز هیچ ممانعتی در مورد داشتن دو اینستاگرام روی یک موبایل وجود ندارد.

با یک شماره موبایل چند اکانت اینستاگرام می شود درست کرد؟

در پاسخ این سوال باید گفت که هم می‌توانید چند اکانت بسازید و هم نمی‌توانید! به این صورت که اگر شما برای ساخت اکانت اینستاگرام مستقیماً از شماره موبایل خود استفاده کنید، طبعاً فقط یک اکانت می‌توانید بسازید….اما از آنجایی که می‌توانید با یک شماره همراه، چند جیمیل بسازید، پس میشود با هریک از آن جیمیل ها نیز چند اکانت اینستاگرام ساخت و به این صورت این محدودیت شماره تلفن را دور زد. با این تفاسیر، تعداد اکانت های اینستاگرام با یک شماره محدود نیست.

چند اینستاگرام با یک ایمیل می‌توان ساخت؟

طبق دستورالعمل‌های مربوطه در وب‌سایت رسمی، با هر ایمیلی تنها می‌توان یک اکانت اینستاگرام ساخت.

البته در این مورد نیز یک روش برای دور زدن اینستاگرام وجود دارد و آن ساخت جیمیلی مشابه همان که در اکانت قبلی خود استفاده کردید است؛ به این صورت که:

 • آدرس جیمیل فعلی: example@gmail.com
 • آدرس جیمیل جدید: exa.mple@gmail.com

بله درست است! اضافه کردن یک نقطه به آدرس ایمیل!

نکته‌ای که درباره ایمیل وجود دارد این است که وقتی شما آدرسی را میسازید، تمامی آدرس‌های دیگر که بین حروف آن از نقطه استفاده شده نیز برای شماست و ایمیل‌های ارسالی به چنین آدرس‌هایی به دست شما میرسد! پس دیگر حتماً خودتان متوجه شدید که باید چه کنید!

این نکته را هم اضافه کنیم که در بسیاری از موارد، حتی با یک ایمیل یکسان نیز امکان داشتن دو اینستا در یک گوشی یا حتی تعداد اکانت های بیشتر هم وجود دارد. البته، این کار ریسک‌های خود مثل احتمال مسدود شدن حساب کاربری را دارد؛ پس اگر این رویه را در پیش گرفتید، حتما دقت کافی را داشته باشید.

ساخت چند اکانت اینستاگرام با یک شماره امکان پذیر است؟

مانند سوالی که در بالا پاسخ دادیم، در شرایط معمولی با هر شماره‌ای فقط یک اکانت میتوان ساخت، اما با استفاده از روش گفته شده در بالا، می‌توانید کمی اینستاگرام را دور بزنید؛ این یعنی برای ساخت اکانت سوم اینستاگرام نیز مشکلی پیش روی شما نخواهد بود.

آیا ادغام دو اکانت اینستاگرام امکان پذیر است؟

حتی اگر می‌توانید به طور همزمان بین حداکثر پنج حساب اینستاگرام در حرکت باشید، نمی‌توانید آن اکانت ها را ادغام کنید.

در حال حاضر، هیچ راهی برای ادغام فالوورها و محتوا از چندین اکانت در یک اکانت واحد وجود ندارد. نزدیک‌ترین چیزی که می‌توانید به دست آورید این است که افراد مشابهی را در هر دو اکانت فالو کنید و عکس‌های یکسانی را مجدداً ارسال کنید.

در دنیای امروزی رسانه‌های اجتماعی و شخصیت‌های اینترنتی، مردم بیش از هر زمان دیگری چندین حساب رسانه‌های اجتماعی را به طور همزمان مدیریت می‌کنند.

پس شما چه برای بیزنس این کار را انجام دهید و چه برای نشان دادن سرگرمی‌های جالب خود، امیدواریم این مقاله در مورد داشتن چندین اکانت اینستاگرام را برای شما آسانتر کرده باشد. اگر در این باره نظر و یا سوالی دارید یا راهی دیگری برای داشتن چند اینستاگرام همزمان را می‌شناسید، می‌توانید از طریق کامنت ها آن را با ما به اشتراک گذارید.

backlightblog

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(