آموزشاینترنت و شبکهفناوری

9+1 ترفند برای افزایش سرعت وای فای هواپیما

سرعت وای فای هواپیما چقدر برای شما مهم است؟ سرعت اینترنت در هواپیماهای ایران به چه صورت است؟ با ما همراه باشید تا به سوالات شما در رابطه با شیوه افزایش سرعت Wifi در هواپیما پاسخ دهیم.

گشت و گذار در اینترنت در ارتفاع 35 هزار فوتی دیگر یک امر تجملی به حساب نمی‌آید. اما اینطور هم نیست که با سرعت عالی بتوانید این کار را انجام دهید، بلکه وایفای در حین پرواز می‌تواند به شدت کند باشد. این امر به این دلیل است که تهیه اینترنت در هواپیما و آن ارتفاع دشوار است. وای فای هواپیما پیچیده است و از طریق ماهواره‌های مدار زمین ثابتی که برای سیگنال‌های تلویزیونی و پیش بینی آب و هوا استفاده می‌شود در دسترس است.

با رایج‌تر شدن وایفای هواپیما تلاش‌هایی برای بهبود آن در هوا و بر روی زمین در حال انجام است؛ اما تا زمانی که این تکنولوژی به اندازه کافی رشد کند، در اینجا قصد داریم نحوه افزایش سرعت وای فای در پرواز و رویکردهای برای تجربه وب‌گردی بهتر را بیان کنیم.

روش‌های افزایش سرعت وای فای هواپیما 

1. غیرفعال کردن به‌روزرسانی خودکار و پشتیبان‌گیری عکس

غیر فعال کردن به روز رسانی خودکار

وقتی دستگاهی به Wi-Fi متصل می‌شود، به‌روزرسانی‌های خودکار و پشتیبان‌گیری از عکس‌ها معمولاً به‌طور پیش‌فرض اجرا می‌شوند. در حالی که این به‌روزرسانی‌های خودکار تأثیری بر عملکرد دستگاه شما روی زمین ندارند، اما زمانی که در حین پرواز هستید، می‌توانند تأثیری جدی بر عملکرد و سرعت وای فای هواپیما داشته باشند.

همین امر در مورد پشتیبان گیری از عکس نیز صدق می‌کند؛ بنابراین، بهتر است به‌روزرسانی‌های خودکار را غیرفعال کنید و بک‌آپ‌های عکس را موقتاً خاموش کنید.

2. دانلود نکردن فایل‌های حجیم

وای‌فای زمینی بسیار سریع‌تر از وایفای هواپیما است و دانلود فایل‌های حجیم در هواپیما می‌تواند تا ابد طول بکشد. اما، این همه چیز نیست! اگر در حال دانلود فایل‌های بزرگ در هواپیما یا مشاهده ویدئویی با پخش آنلاین هستید، ممکن است پهنای باند خود را تمام کنید و به طور کلی اتصال را از دست بدهید.

3. تعلیق خدمات ابری

یکی از راه‌های افزایش سرعت وای فای هواپیما خروج از سرویس‌های ابری قبل از پرواز است، زیرا آنها پهنای باند زیادی دارند.

خرید انواع قاب موبایل

اگر اتصال Wi-Fi شما کند یا متناوب است (که اتفاقاً برای اکثر سرویس‌های Wi-Fi در هواپیما صدق می‌کند)، ممکن است بخواهید خدماتی را که وای‌فای شما را کندتر می‌کنند موقتاً غیرفعال کنید و سپس، پس از فرود می توانید همگام سازی را روشن کنید.

4. غیرفعال کردن افزونه‌های مرورگر

همه دستگاه‌های ما برنامه‌هایی دارند که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و بدون اینکه ما متوجه شویم به وب دسترسی دارند. نقشه‌ها، آب‌وهوا و مکان سه برنامه‌ای هستند که این کار را می‌کنند. زمانی که هنوز روی زمین هستید، آن‌ها را غیرفعال کنید تا تجربه Wi-Fi بهتر و سریع‌تری را در حین پرواز داشته باشید.

یا در غیر این صورت، ممکن است در آسمان تعجب کنید که چرا مرورگر شما برای بارگیری فایل‌ها اینهمه طول می‌کشد. شما می‌توانید همین کار را برای افزونه های مرورگر مثل افزونه های کروم که پهنای باند زیادی مصرف می‌کنند و سرعت وای فای هواپیما شما رو تحت تاثیر قرار میدهند نیز، انجام دهید.

5. باز نکردن بیش از حد تب ها

هنگامی که تعداد زیادی تب در دستگاه خود باز می‌کنید، اتصال دستگاه به Wi-Fi هواپیما را تحت فشار قرار می‌دهید. از این رو، اگر برگه‌های فعال متعددی در دستگاه خود نداشته باشید، بهتر است.

در حالی که اغلب فراموش می‌کنیم پس از اتمام وبگردی روی زمین، تب‌ها را ببندیم، انجام همین کار در حین پرواز ممکن است هزینه زیادی را برای شما داشته باشد. سعی کنید از یک تب استفاده کنید و به خاطر داشته باشید که هر چند وقت یکبار همه تب‌ها را ببندید تا سرعت وای فای خود را در حین پرواز افزایش دهید.

6. پاک کردن کش 

وقتی سعی می‌کنید با استفاده از وای فای هواپیما از صفحه‌ای بازدید کنید، ممکن است مرورگر شما یک ورودی ذخیره‌شده در حافظه پنهان داشته باشد و به جای باز کردن صفحه، ممکن است سعی کند شما را به ورودی قبلی هدایت کند.

در حالی که ورودی‌های ذخیره‌شده در حافظه پنهان باعث ایجاد دردسر زیادی نمی‌شوند، ممکن است مانع از دسترسی شما به صفحه ورود به سیستم Wi-Fi هواپیما شوند. علاوه بر این، پاک کردن حافظه پنهان در برخی موارد در افزایش سرعت وای فای هواپیما مفید بوده است، اگرچه این یک روش علمی تاییدشده نیست، اما ارزش امتحان کردن را دارد.

7. استفاده از نسخه موبایل یک وب سایت

یکی دیگر از راه‌های کاهش مصرف داده و تقویت سرعت وای‌ فای هواپیما، استفاده از نسخه موبایل یک وب‌سایت، حتی روی لپ‌تاپ است. دلیل این امر هم آن است که نسخه موبایل یک وب سایت نسبت به نسخه دسکتاپ به داده کمتری برای بارگیری نیاز دارد.

علاوه بر این، می‌توانید ویژگی فشرده‌سازی داده‌ها را در مرورگر خود فعال کنید تا مصرف داده را در زمانی که به وای‌ فای هواپیما متصل هستید، کاهش دهید.

سرعت وای فای هواپیما

8. برگشت به DNS خودکار

اگر به صورت دستی یک DNS را برای افزایش سرعت یا محافظت از حریم خصوصی خود پیکربندی کرده باشید، ممکن است با مشکلاتی در رابطه با سرعت وایفای هواپیما مواجه شوید؛ به این دلیل که سرورهای شخص ثالث ممکن است نتوانند شما را به صفحه وب مورد نظر خود هدایت کنند. بازگشت به DNS خودکار سرعت وای فای هواپیما شما را در حین پرواز افزایش می‌دهد و در عین حال مشکلات اتصال را برطرف می کند.

9. محدود کردن تعداد دستگاه‌های متصل

وای فای هواپیما به دلیل کند بودن یا متناوب بودن یا گاهی اوقات هر دوی این موارد، بدنام است. هر چه دستگاه‌های متصل بیشتر باشد، سرعت وای فای کندتر می‌شود. شما در حال به اشتراک گذاری اتصال Wi-Fi در پرواز با صدها مسافر دیگر هستید و سرعت آن نسبت به وایفای زمینی بسیار کمتر است.

وای فای هواپیما، ممکن است به طور خودکار متصل شود و پهنای باند در دسترس شما را تحت فشار قرار دهد. بنابراین، مطمئن شوید که دستگاه‌های غیرفعال شما به وای‌فای داخل هواپیما متصل نیستند.

10. مشاهده وبسایت‌های قبلی برای بالا بردن سرعت وای فای هواپیما

در حالی که پاک کردن حافظه پنهان ایده خوبی برای افزایش سرعت وای فای هواپیما است، اما برعکس این امر نیز ممکن است ایده بهتری باشد!

پیشنهاد آلومگ این است که قبل از پرواز، از سایت‌هایی که قصد بازدید از آنها را دارید، بازدید کنید تا اطلاعات آن‌ها روی حافظه دستگاه شما ذخیره شوند. در این صورت نیازی نیست که داده های Wi-Fi هواپیما شما تمام اطلاعات را در حالی که در هوا هستید، با تکیه بر اتصالی که غیرقابل اعتماد است، واکشی کند،.

سرعت وای فای هواپیما را بهبود ببخشید!

زمان ارزشمند است و در دنیای امروز نیز تقریباً همه چیز به صورت آنلاین شده. در حقیقت دیگر لازم نیست ساعت‌های طولانی را در هواپیما بدون وبگردی و استفاده از اینترنت بگذرانید.

وای فای هواپیما خطراتی مشابه هر وای فای عمومی دیگری را دارد و ممکن است باعث هک شدن موبایل شما یا دستگاهی دیگر شود. از این رو، از یک VPN و یک سیستم امنیتی قوی استفاده کنید که به شما کمک می‌کند تا به صورت آنلاین ایمن بمانید. چنین چیزی در مورد بهبود تجربه وای فای هواپیما، غیرفعال کردن به‌روزرسانی‌ها، پشتیبان‌گیری و سرویس‌های ابری می‌تواند کمک قابل توجهی کند. به هر صورت، نکاتی که در این مقاله بیان کردیم به شما در افزایش سرعت اینترنت در هواپیماهای ایران و یا هواپیماهای سایر کشورها کمک بسیاری خواهد کرد.

Makeuseof

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(