اینترنت و شبکهفناوریهوش مصنوعی

چرا اپل تمایلی به حضور در متاورس ندارد؟

به نظر می‌رسد اپل به عنوان بزرگترین کمپانی فعال در حوزه تکنولوژی، برنامه‌ای برای حضور در دنیای مجازی متاورس ندارد!

در روزهایی که همه در مورد متاورس صحبت می‌کنند، ظاهرا یکی از بزرگترین کمپانی‌های تکنولوژیک برنامه‌ای برای ورود به این حوزه ندارد. مطابق با شایعات، اپل امسال می‌خواهد هدست واقعیت مجازی خود را به بازار عرضه کند. از آنجایی که معمولا محصولات معرفی‌شده توسط اپل، تغیراتی بنیادی در مسیر پیشرفت فناوری ایجاد می‌کنند، بسیاری از کاربران منتظرند تا هدست واقعیت مجازی اپل نیز وسیله‌ای جدید برای حضور پررنگ‌تر در دنیای متاورس باشد. هرچند، ظاهرا برنامه‌های اپل در این مورد بسیار محدود است.

اما اپل چه برنامه‌ای برای آینده دارد و چرا نمی‌خواهد روی متاورس سرمایه‌گذاری کند؟ در ادامه، به این سوال پاسخ می‌دهیم.

رویکرد متفاوت

زمانی که فیسبوک نام خود را به «متا» تغییر داد، از برنامه‌های خود برای توسعه یک دنیای مجازی همیشه‌روشن و فعال به نام متاورس سخن گفت؛ جایی که بشریت می‌تواند همیشه و همه جا و تمام روز را کار کند. مارک زاکربرگ، آینده فیسبوک را بر پایه همین پروژه قرار داده و اعلام کرده است که 10 هزار مهندس و برنامه‌نویس را برای توسعه آن استخدام خواهد کرد.

در آن سو، به نظر می‌رسد هدست واقعیت مجازی اپل که مدت‌هاست همه در انتظار عرضه آن به بازار هستند، امسال رونمایی می‌شود. هرچند، مارک گورمان از بلومبرگ، کسی که معمولا پیش‌بینی‌های او در مورد دنیای فناوری درست از آب در می‌آید، می‌گوید هدست VR اپل دروازه‌ای به متاورس نخواهد بود.

در عوض، اهالی کوپرتینو به محصول جدید خود بیشتر به چشم یک تلفن هوشمند قوی‌تر نگاه می‌کنند. در واقع، هدف اصلی از توسعه آن، «انفجار گیم، ارتباطات و مصرف محتوا» خواهد بود. زمانی که کار شما با هدست به پایان می‌رسد، کار دیگری برای انجام ندارید و می‌توانید بعدا سراغ آن بروید. اما در فضایی که فیسبوک به آن فکر می‌کند، ظاهرا شما برای همیشه محدود و محبوس خواهید شد. در حقیقت، تاثیرات متاورس روی شبکه های اجتماعی و زندگی شخصی افراد، مسئله‌ای پیچیده و در حین حال بسیار مهم است که نباید به سادگی از آن عبور کرد.

چرا اپل علاقه‌ای به متاورس ندارد؟

اپل هیچ‌وقت طرفدار فیسبوک و شیوه کسب‌وکار آن نبوده و حتی تصمیم‌های آن در مورد ترکرهای تبلیغاتی نیز به فیسبوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی، میلیاردها دلار خسارت زده است.

خرید انواع قاب موبایل

مهم‌تر اینکه اپل یک شرکت سخت‌افزاری است و ایجاد دنیایی مجازی نمی‌تواند در راستای هسته اصلی کسب‌وکار آن باشد. هرچند، به واسطه محبوبیت و شهرت بسیار بالای اپل، زمانی که متاورس به اندازه‌ای کافی گسترده و محبوب شد، احتمالا بسیاری از کاربران دوست داشته باشند که با یکی از محصولات اپل وارد متاورس شوند.

Makeuseof

محمد قاسمی

بعد از تجربه راه‌اندازی آلوتاپ، تصمیم گرفتم تا سراغ علاقه همیشگی خودم یعنی دنیای فناوری برم و مفتخرم به عنوان موسس و مدیر آلومگ، قلم خودl ر, پیشکش علاقه‌مندان تکنولوژی و دنیای فناوری کنم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(