آموزشسیستم عاملفناوری

مشکلات نصب ویندوز 11 و ویندوز 10 را به سادگی حل کنید!

مشکلات نصب ویندوز 11 یا 10 می‌تواند خیلی راحت منجر به دردسرهایی برای کاربران ویندوز شود و بنابراین در این پست، ما به دنبال راه‌حل‌های ممکن برای سناریوهای مختلفی هستیم که در آن نصب ویندوز 11/10 ممکن است به مشکل بربخورد.

قبل از شروع کار، مثل همیشه به شما توصیه می‌کنیم که از ویندوز و تمام اطلاعات خود یک نسخه بک‌آپ تهیه کنید، چون شما خبر ندارید ممکن است چه اتفاقی در حین نصب یا رفع مشکل نصب ویندوز 11 برای اطلاعاتتان بیافتد.

مشکل نصب نشدن ویندوز ١١ به چه علت است؟

چرا نصب ویندوز 11 یا 10 به مشکل برمی‌خورد؟؟ دادن یک پاسخ دقیق به این سوال سخت است، اما بیشتر اوقات چنین اتفاقی به این دلیل می‌افتد که منتظر چیزی است تا بتواند به مرحله بعدی نصب حرکت کند. گاهی اوقات این ایراد می‌تواند ناشی از اتصال به اینترنت باشد، گاهی اوقات فایلی که گم می‌شود باعث و بانی آن شده و گاهی نیز نصب خیلی طول می‌کشد زیرا سخت افزار کند است. همچنین ممکن است ناسازگاری سخت افزار یا درایور هم منجر به مشکل نصب ویندوز ١١ شده باشد. اگر می‌خواهید دچار چنین مسائلی نشوید، توصیه می‌کنیم قبل از شروع کار، مقاله قبلی ما در مورد شیوه نصب ویندوز 11 روی ماشین مجازی را مطالعه کنید.

پس همانطور که مشاهده کردید دلایل مختلفی می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات نصب ویندوز ١١ شود و چیزی که مهم است این است که ما به دنبال راه‌حل‌هایی برای مشکلاتی هستیم که در مراحل مختلف بالا آمدن ویندوز به کار شما می‌آیند؛ از جمله، گیر کردن پروسه در هنگام راه‌اندازی حساب مایکروسافت، دیر بالا آمدن لوگو، ایراد در آماده‌سازی فایل‌ها، صفحه آبی، شروع راه‌اندازی، بارگیری فایل‌ها و غیره.

اگر نصب یا ارتقاء ویندوز 11 یا 10 شما به دلایلی گیر کرده و دچار مشکل شده است، به عنوان یک اقدام خیلی خیلی محتاطانه، پیشنهاد می‌کنیم که چند ساعت صبر کنید یا حتی اجازه دهید یک شبانه روز روشن باشد زیرا ممکن است این مشکل مورد خاصی نباشد و خودبخود رفع شود. اما در صورتی که فقط گزینه‌ها را گم کرده‌اید، می‌توانید پیشنهادات ما را امتحان کنید.

رفع مشکلات نصب ویندوز 11

رفع مشکلات نصب ویندوز 11 وبسایت آلومگ

می‌توان گفت یکی از شایع ترین مشکلات ویندوز 11 همین مشکل نصب آن است! اما آیا این مکشل راه حلی هم دارد؟! آیا می‌توان بدون دانش زیاد چنین مشکلی را رفع کرد؟

با ما همراه باشید تا بهترین و ساده‌ترین راه حل‌ها را برای رفع مشکلات نصب ویندوز 11 به شما آموزش دهیم:

گیر کردن نصب ویندوز روی Setup is starting

در اینجا دو پیشنهاد وجود دارد. اولین پیشنهاد از آنجایی که شاید فایل‌های راه اندازی خراب هستند، این است که فایل‌های ISO را دوباره دانلود کنید و دوباره نصب کنید و پیشنهاد دوم این است که ابتدا ابزار DISM را اجرا کنید زیرا فایل‌های سیستمی خراب را اسکن و تعمیر می‌کند.

خرید انواع قاب موبایل

گیر کردن نصب ویندوز روی Ready to Install

در حین ارتقا یا نصب ویندوز 10 یا 11 و درست قبل از شروع نصب، صفحه «آماده برای نصب» را مشاهده خواهید کرد. اگر صفحه باقی بماند و دکمه نصب غیرفعال باشد، یعنی ما در اینجا یک مشکل اساسی داریم.

برای رفع این مشکل می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • کمی صبر کنید، ممکن است نصب نیاز به زمان داشته باشد!
 • کابل اترنت یا اتصال وایفای را قطع کنید.
 • گزینه کنسل یا خروج از نصب را بزنید (اگر چنین گزینه‌ای برای شما نمایش داده شود).
 • DISM را برای تعمیر تصویر سیستم اجرا کنید.
 • Run Disk Cleanup را برای پاک کردن فایل‌های اضافی و به درد نخور اجرا کنید.
 • فولدر SoftwareDistribution را پاک کنید.
 • تمام USB ها و لوازم جانبی را جدا کنید.
 • Delivery Optimization را تغییر دهید.
 • نرم افزار آنتی ویروس خود را غیرفعال کنید.
 • بهتر است منطقه خود را به ایالات متحده تغییر دهید.
 • با استفاده از ISO ارتقا یا نصب را انجام دهید.
 • مطمئن شوید که باتری پر است.

گیر کردن نصب ویندوز در Adding Microsoft Account

اگر مشکلات نصب ویندوز 11 به دلیل تلاش برای اضافه کردن یک حساب مایکروسافت به وجود آمده است، ما در وبسایت آلومگ پیشنهاد می‌کنیم که از ایجاد آن حساب صرف نظر کنید و به جای آن یک حساب محلی ایجاد کنید و سپس آن را به یک حساب مرتبط با مایکروسافت تبدیل کنید.

گیر کردن نصب ویندوز روی لوگو 

اگر ویندوز در حالت بوت یا راه‌اندازی مجدد گیر کرده است، یعنی صفحه‌ای را بارگذاری می‌کند که انیمیشنی از نقطه‌های چرخان، بی‌وقفه حرکت می‌کند، حالت خوش‌آمدگویی نمایش داده نمی‌شود و صفحه ورود به سیستم و راه اندازی ویندوز لود نمی‌شوند، باید در حالت Safe Mode یا گزینه‌های راه‌اندازی پیشرفته راه‌اندازی کنید تا سیستم را عیب‌یابی یا بازیابی کنید.

گیر کردن نصب ویندوز روی لوگو بدون نقطه چرخان

ممکن است هنگام نصب یا ارتقاء ویندوز با مشکلات نصب ویندوز 11 روبرو شوید. دراین حالت می‌بینید که پروسه بدون هیچ نقطه چرخشی اصطلاحاً روی لوگو چسبیده و گیر کرده است. به احتمال زیاد ما اینجا مشکلی در BIOS قدیمی رایانه داریم. ویندوز 10 یا 11، 64 بیت برای بوت شدن به UEFI نیاز دارد. بنابراین شما دو گزینه دارید:

 • BIOS قدیمی را غیرفعال کنید و به UEFI بروید.
 • سخت افزار خود را که از UEFI پشتیبانی می‌کند ارتقا دهید.

ویندوز 32 بیت روی BIOS قدیمی کار می‌کند، اما ویندوز 64 بیت نه. اگر UEFI را با ویندوز 32 بیتی فعال کنید، آن نیز از کار می‌افتد.

گیر کردن نصب ویندوز روی Getting Ready 

در این مورد، کار زیادی نمی‌توانید انجام دهید، جز اینکه کمی بیشتر صبر کنید، مثلاً حدود چند ساعت و سپس راه‌اندازی مجدد را اعمال کنید. سپس دوباره فرآیند Update/Upgrade را شروع کنید و ببینید که آیا کمک می‌کند تا مشکلات نصب ویندوز ١١ رفع شود یا خیر.

گیر کردن نصب ویندوز روی Just a moment

ارتقا و نصب ویندوز 11یا 10 این مشکل عجیب را دارد که به دلایل کوچکی گیر می‌کند. مانند اتصال به اینترنت یا راه‌اندازی کاری که می‌توانست بعداً انجام شود، همچنین فعالیت‌هایی که هیچ راهی برای اسکیپ کردن انها وجود ندارد مثل تایم اوت.

پس درکل اگر هنگام نصب ویندوز 10 یا 11 پیغام “Just a moment” را مشاهده کردید، می‌توانید این کارها را انجام دهید:

 • غیرفعال کردن اتصال به اینترنت؛ می‌توانید وایفای را خاموش کنید یا دوشاخه اترنت را بردارید.
 • سعی کنید هر سخت افزار خارجی را که لازم نیست حذف کنید. گاهی اوقات ویندوز منتظر می‎ماند تا دریافت به روز رسانی درایور را دریافت کند یا فایل‌های موجود را تأیید کند.

گیر کردن نصب ویندوز روی Getting files ready

معمولاً، مشکلات نصب ویندوز 11 در مرحله “Stuck on getting files ready” با یک نشانه پیشرفت همراه است. گاهی اوقات کاربران گزارش داده‌اند که این گیر کردن در 12٪، 47٪ اتفاق می‌افتد. یعنی این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که سخت افزار، یعنی هارد دیسک یا درایور USB کند باشد. اگر می‌خواهید ویندوز را از درایو USB یا هر رسانه خارجی که کند است نصب کنید، باید آن را تغییر دهید.

یا یک درایو USB سریع‌تر دریافت کنید یا یک رسانه نصب جدید ایجاد کنید و دوباره نصب کنید.

گیر کردن نصب ویندوز روی Blue screen

این امکان وجود دارد که برای حل مشکلات نصب ویندوز 11 به UEFI و نه BIOS استاندارد نیاز داشته باشیم. اگر نصب شما روی یک صفحه آبی خالی (متفاوت از BSOD) گیر کرده است، بهتر است راه اندازی CSM (ماژول پشتیبانی سازگاری) را غیرفعال کنید و UEFI را فعال کنید.

 • دکمه F2 / Del را در هنگام بوت فشار دهید تا وارد BIOS شود.
 • در مرحله بعد، در قسمت Security، بوت امن را غیرفعال کنید و به UEFI بروید.
 • راه اندازی مجدد …

این روش باید مشکل صفحه آبی را حل کند. البته اگر آن را روی یک SSD تازه نصب می‌کنید، می‌توانید گزینه نصب سفارشی را انتخاب کنید و سپس مراحل پیش رو را دنبال کنید.

مشکلات نصب ویندوز 11 : گیر کردن نصب ویندوز روی Loading files

در این قسمت نیز به راه حل به روز رسانی BIOS بر می‌خوریم که یک پیشنهاد مناسب برای بسیاری از مشکلات نصب ویندوز 11 بوده است.

گیر کردن نصب ویندوز روی Choose your keyboard layout screenگیر کردن نصب ویندوز روی Choose your keyboard layout screen

یک keyboard layout screen در طول فرآیند ارتقا ارائه می‌شود. در اینجا باید نوع صفحه کلیدی را که در آینده استفاده می‌کنید انتخاب کنید. با این حال، برخی گزارش داده‌اند که حتی قادر به کار با ماوس یا صفحه کلید در این صفحه نیستند. در اینجا نحوه حل کردن مشکلات نصب ویندوز 11 در این مرحله به شما آموزش داده شده است.

این وضعیت ممکن است کمی غیرقابل توضیح به نظر برسد، جایی که ماوس، صفحه کلید و سایر دستگاه‌های ورودی شما به طور ناگهانی دیگر کار نمی‌کنند.

هنگامی که ویندوز 11 خود را به صورت in-place (حفظ سیستم عامل قبلی با آپدیت ویندوز) ارتقا میدهید، ممکن است همه چیز به سمت جنوب کشیده شود و رایانه شما در نهایت دچار اختلال در عملکرد اجرا شود.

با بررسی بیشتر در مورد این موضوع، مشخص شد که این مشکل مربوط به درایورهای پورت‌های USB است که در آن مرحله همه آنها کار نمی‌کنند. گاهی اوقات یک ارتقاء in-place ممکن است ضرر داشته باشد زیرا قرار است رایانه شما حتی پس از ارتقاء نیز طبق معمول کار کند. با این وجود، با استفاده از مراحل زیر می‌توان به راحتی مشکل را حل کرد:

 1.  برای ایجاد یک درایو USB قابل بوت با ویندوز 10 یا 11 به رایانه دیگری نیاز دارید. اگر از قبل فایل‌های ISO را در دست دارید، می‌توانید از Rufus برای ایجاد یک درایو USB قابل بوت استفاده کنید در غیر این صورت، می‌توانید از Windows 10 Media Creation Tool برای بوت شدن درایو USB با آخرین نسخه ویندوز استفاده کنید.
 2. پس از آماده شدن استیک USB قابل بوت، دستگاه خود را که با مشکل مواجه است وصل کنید و دستگاه را مجدداً راه اندازی کنید.
 3. در طول راه اندازی مجدد، به منوی بازیابی (انتخاب یک صفحه گزینه) بروید و مسیر عیب یابی > خط فرمان (در منوی گزینه های پیشرفته) را طی کنید.

این کار باید اعلان CMD را که در آن می‌توانید دستورات زیر را یکی یکی برای تعمیر MBR تایپ کنید و Enter را فشار دهید، راه اندازی کند:

chkdsk c: /f
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd
:bcdboot c:\windows /s c

گیر کردن نصب ویندوز روی Preparing Windows screen

این صفحه پس از به روز رسانی یا ارتقاء ویندوز ظاهر می‌شود. این بدان معناست که راه‌اندازی تلاش می‌کند چیزی را به پایان برساند یا فقط منتظر است چند فایل بارگیری شود تا بتوانید از حساب خود استفاده کنید. شما به راحتی می‌توانید رفع کردن مشکلات نصب ویندوز 11 در مرحله آماده سازی صفحه ویندوز را در این قسمت دنبال کنید:

در این مواقع سعی می‌کنید دوباره وارد حساب کاربری خود شوید، اما حتی CTRL+ALT+DEL نیز کمکی به شما نمی‌کند. این امر به وضوح نشان می‌دهد که این حساب شما است که به نوعی خراب شده است. قبل از شروع عیب یابی، بهتر است مدتی صبر کنید و ببینید که آیا مشکل خود به خود حل می شود یا خیر.

از آنجایی که رایانه شما روی این صفحه گیر کرده است، ممکن است مجبور شوید رایانه خود را خاموش کنید و با راه اندازی مجدد، برای عیب یابی بیشتر به گزینه‌های راه اندازی پیشرفته یا حالت ایمن بوت شوید.

و اما راه‌حل‌های سریعی که در چنین مواقعی به کمک شما می‌آیند عبارتند از:

 1. در حالت Safe Mode بوت شوید.
 2. پروفایل کاربری خراب را با استفاده از رجیستری تعمیر کنید.
 3.  System File Checker را اجرا کنید.
 4. خطاهای هارد دیسک را برطرف کنید.
 5. یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.

نصب ویندوز 11 قطع شد!!

نصب ویندوز 11 قطع شد

هنگام نصب ویندوز 11 یا ارتقاء آن، نوار پیشرفت را مانند همیشه مشاهده می‌کنید. چنین چیزی به این معنی است که نصب قطع شده است. در واقع این پیام به شما می‌گوید که نصب بیشتر از حد معمول طول می‌کشد، اما باید به زودی آماده شود.

در این حالت رایانه شخصی خود را خاموش نکنید و کمی صبر کنید، اما اگر این مشکل خیلی طول کشید، باید فکری ساسی در این باره کرد.

در حقیقت مواردی که می‌توانند باعث چنین چیزی شوند عبارتند از:

 • مشخصات سخت افزاری شما
 • قدرت پردازنده
 • فضای در دسترس دیسک
 • سرعت خواندن و نوشتن هارد دیسک
 • مقدار اطلاعات موجود در رایانه شخصی شما که برای پشتیبان گیری لازم است و مهمتر از همه،
 • سرعت اتصال اینترنت شما

گزارش‌هایی مبنی بر اینکه فرآیند ارتقا حتی تا 24 ساعت هم طول کشیده است وجود دارد! گاهی اوقات، حتی ممکن است پیامی با این مضمون ببینید: “Taking longer than usual but it should be ready soon, Don’t turn off PC”

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که آیا دستگاه شما انقدر بی‌صداست که مرده به نظر می‌رسد؟ یا به هرحال یک صدایی تولید می‌کند؟ آیا نور دستگاه بسیار کم و کدر است یا چشمک می‌زند؟ اگر چنین است، پس بهتر است صبر کنید.

مایکروسافت در این باره به طور خاص چند نکته را توضیح داده است، جایی که ممکن است به نظر برسد فرآیند ارتقاء ویندوز متوقف می‌شود لازم است شما:

 • در 30-39٪: در صفحه سیاه با دایره آبی. در اینجا ویندوز 11/10 هنوز در حال دانلود تمام به روز رسانی های پویا برای ویندوز 11/10 است،
 • در 96٪: ویندوز 10 مشغول پشتیبان گیری از اطلاعات شما است،
 • در پیام: تنظیم دستگاه شما کمی بیشتر از حد معمول طول می‌کشد، اما باید به زودی آماده شود. پس کارها تقریباً انجام شده است.

خب پس با این حال، تنها پیشنهادی که می‌توان برای کسانی که با مشکل نصب نشدن ویندوز 11 روبرو هستند ارائه کرد این است که صبر کنند. مدتی صبر کنید تا فرآیند به پایان برسد. جدای از این، پیشنهاد دیگر این است که اگر به‌روزرسانی کند به نظر می‌رسد، دستگاه‌های USB و کابل‌های نمایشگر گسترده‌ای که ممکن است متصل هستند را جدا کنید. انتظار می‌رود که این امر سرعت دانلود و ارتقاء را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

thewindowsclub

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

متاسفیم، لطفا افزونه‌ها و نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات خود را غیر فعال کنید یا سایت ما را در لیست سفید قرار بدین :(